Soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz İle Yağlara 1 Seansta Veda Edin

 

Yaz mevsimine girmeden önce fazla kilolarından ve yağlarından kurtulmak isteyenler hızlı, ağrısız ve kalıcı çözümler arıyor. Soğuk Lipoliz, liposuction gibi agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinenlere alternatif; kolay ve etkili bir yöntem.

Soğuk Lipoliz yöntemi, cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor. Egzersize ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını tek seansta %40-%60 oranında azaltıyor.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Soğuk lipoliz tedavisi yağ birikimlerinin tek seansta %40 ile %60 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlar. Ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece 1 seanslık işlemdir. Tek seansta 2-4 cm incelme sağlamakta ve daha da önemlisi yağları kalıcı olarak yok etmektedir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir.

Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?
• Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa,
• Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,
• İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız,

  • Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız,
    • Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız, sizin için uygun bir yöntemdir.

Nasıl Uygulanmaktadır?

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir ped malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir.

Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz sadece 1 seans uygulanmaktadır. 1- 2 ay gibi kısa bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelecektir.

Uygulama Seansı Ne Kadar Sürer?

1 bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bel bölgesine uygulama yaptıracaksa dahi yine de 1 saat sürer bunun nedeni coolshaping cihazının diğer cihazlardan ayıran en büyük özelliği 2 adet başlığının olmasıdır.

Soğuk Lipolizin Yan Etkisi Var mıdır?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar. Bunların haricinde bir yan etki yoktur.

Sonuç İçin Diyet Spor Gerekli mi?

Sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.

Soğuk Lipoliz Sonuçları Kalıcı mıdır?

Diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

Soğuk Lipoliz

soğuk lipoliz1

SIK SORULAN SORULAR

1Tek seansta etkisi nedir.?
Soğuk lipoliz tedavisi yağ birikimlerinin tek seansta %40 ile %60 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlar.
2Kaç seans uygulanıyor.??
Soğuk lipoliz sadece 1 seans uygulanmaktadır. 1- 2 ay gibi kısa bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelecektir.
3Denize gittim brozlaştım işlem yapılır mı?
Brozlaşan bölüme lazer epilasyon yapılamaz.
4Erkeklerde işlem değişik mi?
Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları kadınlardan çok az farklılık gösterir, temelde etki mekanizması aynıdır.

Detaylı Bilgi için Formu Doldurun

İsim Soyisim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Talebiniz

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.