Ameliyatsız İple Yüz ve Vücut Germe

Ameliyatsı İple Yüz Ve Vücut Germe(Askılama) Nedir ?

Yüz yaşlandıkça sadece hacimsel kayba uğramaz. Aynı zamanda yerçekimi etkisi ile yatay yönde sarkmaya başlar. Bu duruma bağlı olarak yüz ovalinde bozulma olur. Bir çok kadın günün önemli bir kısmını aynaya bakıp çene hattında, yanaklar,çene altı, göz kapakları veya kaş hattındaki sarkmaları görüp üzülerek geçiriyor. Oysa günümüzde bu sorunları hızla azaltan ve yüz görünümünü bir anda değiştiren teknikler gelişti. Bu tekniklerden biri Tread lift (Ameliyatsız İple Yüz ve Vücut Germe Askılama)yöntemi. Ameliyatsız yüz germe yöntemi ile Polidioksanon (PDO) içeren cerrahi dikiş ipliklerinin kullanıldığı bir teknikten bahsediyoruz. Bu yöntem estetik cerrahların özellikle erken dönem yüz değişikliklerinin başladığı vakalarda ve yüz germe ameliyatına girmek istemeyenler için arayışları sonunda geliştirdikleri bir tekniktir.

Ameliyatsız İple Yüz Ve Vücut Germe (Askılama)nasıl etkili oluyor? Ameliyatsız iple yüz ve vücut germe (askılama)yani deri altında kendiliğinden eriyen dikiş ipleri normalde yara iyileşme mekanizmasını uyaran ve yeni destek doku elde etmemizi sağlayan bir cerrahi malzemelerdir. Bu özelliği üzerine eklenen çentikler sayesinde derinin gerginliğini artırma ve sarkan alanların yukarı taşınarak daha düzgün bir yüzey elde etmemizi sağlar. Uygulama alanında yeni oluşan kollajen destek dokusunun büzüşerek zamanla daha da gergin olmasına neden olur. Cerrahi iplikler doku içerisinde kalınlığına ve yapılış şekline göre 1-4 ay içerisinde erirler. Fakat doku içerisinde elde edilen düzelme iki yıl kalıcı olur.Bazı kişilerde daha uzun süre ile kalıcılığı olduğu gözlenmektedir.

Ameliyatsız İple Yüz Ve Vücut Germe (Askılama) Hangi Bölgelere Uygulanır? Kaş kaldırma,Alın germe,Yanak germe,Çene hattının düzeltilmesi,Boyun germe,Göğüs dikleştirme, Popo kaldırma amacıyla uygulanıyor.

Ameliyatsız İple Yüz Ve Vücut Germe (Askılama) Tedavinin Tekrar Ne Zaman Gerekir ? Ameliyatsız İple Yüz Ve Vücut Germe (Askılama) uygulaması sonrasında sonuçlar beş - on ikinci haftalarda görülür. Genelde üç ayın sonunda ek uygulama gerekip gerekmediğine bakılır. Gerekli ise mini uygulamalar ile rötuş yapılır. Daha sonra farklı bir uygulama gerekli değil ise yıllık aralarla kontrol edilir... Uygulama sonrasında yüzde hafif şişlikler , bazı alanlarda küçük deri altı kanamalara bağlı morartılar olabilir. Genelde uygulamadan sonra iki gün banyo yapmaya izin verilmiyor. Daha sonrasında banyo yapılabilir. Genelde şişlikler 48 - 72 saatte geriler. Uygulamadan üç gün sonra makyaj yapılarak normal hayata dönülebilir Doğal olarak iğne ile uygulanan her yöntemde bir miktar ağrı olabilir. Fakat uygulama alanının bölgesel uyuşturulması ile ağrı hissi ortadan kaldırılabilir.

Ameliyatsız İple Yüz ve Vücut Germe

yuz-germe

SIK SORULAN SORULAR

1Etkisini ne zaman görmeye başlarım?
Etkisi beş - on ikinci haftalarda görülür.
2İpler cilt altında kalıyor mu.?
Cerrahi iplikler doku içerisinde kalınlığına ve yapılış şekline göre 1-4 ay içerisinde erirler.
3Faydası nedir.?
Uygulama alanında yeni oluşan kollajen destek dokusunun büzüşerek zamanla daha da gergin olmasına neden olur.
4Etkileri nelerdir.?
Genelde şişlikler 48 - 72 saatte geriler. Uygulamadan üç gün sonra makyaj yapılarak normal hayata dönülebilir

Randevu için Formu Doldurun

İsim Soyisim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Talebiniz

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.