CUMARTESİ –  PAZAR GÜNLERİ HİZMETİNİZDEYİZ

Polikliniğimiz T.C. Sağlık Bakanlığı Tarafından Ruhsatlı Olup Leke Tedavi Uygulamaları Dermatoloji Uzman Doktorumuz Tarafından Yapılmaktadır. 15 Senedir Sizlere Hizmet Veren Güzellik Polikliniğimizde, Sadece Amerikan Sağlık Teşkilatı ve CE Onaylı Sistemlerle Hizmet Verilmektedir.

SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR UYARI!

Hangi hastanın kliniğimizde uygulanan yöntemlerden hangisiyle tedavi edileceğine tamamen hastanın klinik olarak değerlendirilmesinden sonra karar verip hastayı bu tedaviler konusunda çok iyi bilgilendirmekteyiz. Bu değerlendirme ve muayene sürecinden ekstra bir ücret talep etmemekteyiz. Unutulmamalıdır ki leke tedavisinde izlenecek yanlış bir yol, lekelerde artışa bile neden olabilir. Bu yüzden leke tedavileri mutlaka bir dermatoloji uzmanı doktor tarafından yapılmalıdır.

Cilt lekeleri çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Bunlar; gebelik, hormonal değişiklikler, güneş, yaşlılık, bazı ilaçlar olabildiği gibi, geçirilmiş cilt problemlerine, sivilcelere, uygulanan yanlış cilt tedavilerine, uygun olmayan tüy alma yöntemlerine ve yanlış kozmetiklere de bağlı oluşabilir. Bazen de doğuştan veya genetik olarak ciltte lekelenme ve çillenmeler görülür.

Leke tedavisinde en önemli nokta lekenin öncelikle bir dermatoloji uzmanı doktor tarafından değerlendirilerek tanısının konması ve daha sonra doğru tedavinin planlanmasıdır. Her lekenin tedavisi birbirinden farklı olabilmektedir. Unutmayın siz farklısınız ve bir başkası için uygun olan tedavi sizin için uygun olmayabilir.

Sağlık Bakanlığı tarafınca ruhsatlı olmayan, bir doktoru bünyesinde bulundurmayan, bir sorununuz olduğunda muhatap bulamayacağınız ve sonrasında tedavi olabileceğinize inancınızı zayıflatacak yerlerden hizmet alarak sağlığınızı riske atmayınız.

15 yıldır tek misyonumuz; Sizlerin problemlerini dinleyip güncel ve modern bir çözüm stratejisi geliştirmek, cildiniz ve gözünüzdeki parıltıyı çevrenizin fark etmesini sağlamak ve güveninizi kazanmanıza yardımcı olmaktır.

Tedavide en sık kullandığımız yöntemler:

– Fraksiyonel Lazer Uygulamaları

– Lazerle Leke Tedavisi

– TCA Peelingler

– Glikolik asit (meyve asitleri) peelingleri

– İlaç tedavileri

– Tıbbi kozmetiklerle destek tedavileridir.

 

Lazerle Leke Tedavisi Yöntemi Cilt Lekeleri ‘ni Nasıl Tedavi Eder?

Melanin cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde yoğun olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin anormal yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan kaynaklanmaktadır.

Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, yoğun şekilde melanin içeren hücreler tarafından emilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır.

Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte iritasyon veya su toplama gibi etkiler görülebilir.

Lazerle leke tedavisi genelde ağrılı bir yöntem değildir. Tedavinin daha konforlu olmasını sağlamak için ağrı azaltıcı kremler veya buz torbası kullanılabilir. Lazerle leke tedavisi için başka bir ön hazırlığa gerek yoktur.

Lazerle Tedavi Edilebilen Cilt Lekeleri NELERDİR?

 • Güneş lekeler
 • Akne (Sivilce ) lekeleri, izleri
 • Doğum lekeleri
 • Yaralanma sonucu oluşan cilt lekeler
 • Kahverengi yaşlılık lekeleri
 • Çiller
 • Bazı ben (nevüs) tipleri – Lazerle ben tedavisi
 • Karaciğer bozukluklarından kaynaklanan cilt lekeleri
 • Lentigolar (ör:solar lentigo, lentigo simplex)
 • Seboreik keratoz

Lazerle Leke Tedavisi Sonrasında Neler Beklenebilir?

Lazerle leke tedavisi uygulanmasından itibaren 1 saat içinde ciltte güneş yanığı gibi bir sıcak hissi olur ve cilt genelde 24 saat boyunca kızarık kalır. Özellikle cildinizdeki güneş tahribatlarının ciddiyetine bağlı olarak bazı lekeler lazerle leke tedavisinden sonra daha koyulaşabilir. Bu durum 1-2 hafta içinde ortadan kalkar ve lekeler açılır. Tedaviden sonraki 1-2 ay içinde cilt renginde koyulaşma veya açılma olabilir. Tedavinin etkisi tamamen kayboluncaya ve cildinizin rengi normale dönene kadar tedavi edilen bölge güneşten titizlikle korunmalıdır.

Lazerle leke tedavisinden sonra cildin nazikçe alkol içermeyen doğal bir temizleyici ile nazikçe temizlenmesi ve antibiyotik içeren bir krem uygulanması iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Anormal derecede kızarıklık, ağrı veya kabarma gözlenmesi halinde en kısa sürede doktorunuza başvurunuz. Tedavi bölgesinde enfeksiyon gelişiyor olabilir.

Lazerle Leke Tedavisi Toplam Kaç Seans Uygulanır?

Yaygın leke ve çiller, yaşlılık lekeleri % 80 oranında tek seanstan sonra kaybolurlar. Bazı lekeler için ikinci veya üçüncü seanslar gerekli olabilmektedir. Bazı lezyonlar oldukça dirençlidir ve tamamen kaybolmayabilir. Yine de lazerle leke tedavisi uygulamasından sonra renkleri önemli oranda açılır.

Çok farklı çeşitte, büyüklüklerde, derinlikte ve koyulukta cilt lekeleri ve pigmentasyon bozuklukları mevcuttur. Ayrıca insanların doğası, dolayısıyla lazerle leke tedavisinden sonra lekeleri ciltlerinin temizleme yeteneklerinin farklı olması dolayısıyla, lazerle leke tedavisi yaptıracak bireylere belli bir seans sonunda mutlaka aynı sonuçları alacağı garanti değildir.

Çiller ve kahverengi yaşlılık lekeleri genelde başarılı bir şekilde tedavi edilirken, daha derin lekeler ve komplike lezyonlar tedaviye dirençli olabilmektedir.

Lazerle Leke Tedavisi İle Lekeler Tamamen Kaybolur mu?

Pek çok leke tipi lazerle leke tedavisi ile tamamen kaybolabilir veya nereye bakacağınızı bildiğiniz için sadece sizin fark edebileceğiniz belli belirsiz bir iz haline gelir. Hafif bir makyajla çok rahat kapatılabilir.

Lazerle Leke Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir?

Lazerle leke tedavisinin genelde sık görülen ağır yan etkileri yoktur. En yaygın problem, bazı leke ve pigmentli lezyonların dirençli olmaları, renkleri bir miktar açılmakla birlikte tedaviye çok iyi cevap vermemeleridir. Yara ve enfeksiyon oluşumu çok nadir görülür.

Enfeksiyon oluşması antibiyotikli kremlerle kolayca önlenebilir veya tedavi edilebilir. Normal deride de nadiren renk açılması görülebilir. Bu gibi durumlarda büyük çoğunlukla renk açılma etkisi çok minimaldir. Güneşe direk ve uzun süre maruz kalınması halinde tedavi edilen lekelerin geri gelme olasılığı yükselir.

Lekelerin tekrar geri gelmesini ve genel olarak cildinizde yeni lekelerin oluşmasını engellemek için cildinizin güneşe karşı titizlikle korunması önemlidir.

En çok sorulan sorular

 1. 1.       Yüzümdeki lekeler için hangi tedavi uygulanacak? Uzman hekimimiz tarafından lekeniz değerlendirdikten sonra en uygun tedavi şekli ve ya şekilleri seçilecektir.
 2. 2.       Lekelerim kesin geçer mi? Lekeler doğuştan olmadıkları takdirde daha kolay geçebilirler, genelde lekelerde başarı oranı lekenin derinliğine göre %70-%100 arasında değişir.
 3. 3.       Lekelerim bir daha tekrarlar mı? Tedavi boyunca sosyal hayatım ve ya işe gitmem engellenir mi? Lekelerin tekrarlanmaması için güneşten çok iyi korunmak gerekir, işe gitmenize etkileyecek her hangi bir durum söz konusu olmaz.
 4. 4.       Hangi mevsimler tedavi için daha uygun? Çok güneşli bir mevsim olmamasını dikkat etmek gerekir, sonbahar, kış ve ilkbahar daha uygun mevsimler.
 5. 5.       Akne tedavisi ne kadar sürer? Tedavi süresi sivilcelerin yoğunluğuna göre değişiyor, hafif ve orta düzeydeki sivilceler 1-2 ayda tamamen geçerken, çok yoğun ve şiddetli kistik aknelerde tedavi daha uzun sürebilir
 6. 6.       Aknelerim bir daha tekrarlar mi? Aknelerin nedenleri tespit edilip tedavi edilirse tekrarlama riski düşük oluyor, ara sıra çıkan sivilceler ise topikal ilaç kullanılabilir.
 7. 7.       Bir tek cilt temizleme yaptırarak sivilcelerim geçer mi? Sivilcelerde sivilcelerin nedenlerini araştırarak onları tedavi etmek daha bilinçli bir yaklaşım, sivilceler tamamen geçtikten sonra cildin onarılması açısından cilt temizleme yaptırılabilir.
 8. 8.       Sivilce izlerim ne kadar sürede geçer? hepsi geçer mi? Süre ve tedavi başarı şansı sivilcelerin derinliklerine göre değişiyor, yüzeysel ve orta sivilce izleri tamamı ile geçerken, derin sivilce izleri da oldukça yüzeyselleşiyor.
 9. 9.       Hangi mevsimler tedavi için daha uygun? Güneş ışıklarının çok yoğun olmadığı mevsimleri tercih etmek gerekir.
 10. 10.   Tedavi süresince sosyal hayatım etkilenecek mi? Sosyal hayatınız hiçbir şekilde etkilenmez, kolaylıkla işe gidebilirsiniz.(merkezde uyguladığımız yöntemler için geçerli)